Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klíče k dešti jsou autorská stránka jistého Rozrazilu. Chcete-li vědět něco o mně,  kýženém Rozrazilu, pak jste tu správně. 
Rozrazil rezekvítek nebo-li latinsky veronica chamaedrys, je rostlina, k níž se váže jedna pověra. Ta říká, že pokud ji utrhnete, bude pršet nebo přijde bouřka. 
Proto se jí taky říká někdy prchavka, a v mém podání z ní vznikl prazvláštním genetickým obratem druh o jediném exempláři, zvaný Rozrazil Pršikvítko čili Veronica Pluvifex. To jsem já. 
Rozrazilů neboli Veronik je na internetu celá řada, stačí se podívat v Googlu. :-) Proto ten změněný druhový název. Aby mě bylo poznat. A já mám, stejně jako ostatní rozrazily, veroniky, Veroniky a Rozrazily, klíče k dešti. Takže, vážení, nechcete-li zmoknout, netrhat! 

Rostu kdesi uprostřed velkého města, a to vpodstatě odjakživa a taky odjakživa jsem rostlina se sklony k tvoření. Napřed kreslení, pak psaní a nakonec i (ježkovy voči!) k muzicírování, přestože mi to jde jak psychologovi pozoun. Jo, psychologie mě zajímá. Taky mě zajímají andulky, koně, Enya, varhany, onemocnění depresí a občas i něco dalšího. 

Tuhle stránku jsem si pořídila, abych se mohla chlubit svými výtvory, výplody ducha i zmetky...no a hlavně proto, že ať hledám na internetu, jak a co hledám, hledám vždycky jenom dvě věci: Jednak pohlazení na duši, a jednak sebe. To první občas najdu, to druhé hůř,  proto jsem tady s klíčema k dešti. V nich najdete to druhé a doufám i to první.

24VIII09 v trávníku,                             

Rozrazil Pršikvítko